Wzmacnianie podłoża może być zrealizowane nie tylko za pomocą bardzo popularnych w obecnych czasach, mniej lub bardziej sztywnych kolumn, ale również poprzez użycie różnego rodzaju technologii wibracyjnych, które pozwalają uzyskać bardziej podatne wzmocnienie. Za pomocą wibracji można dogęścić podłoże zbudowane z gruntu niespoistego wprowadzając specjalne wibratory wgłębne. W podłożu zbudowanym z gruntów spoistych lub uwarstwionych można wykonać kolumny żwirowe lub żwirowo-betonowe. Potrzebne są do tego specjalne maszyny oraz wibratory umożliwiające podawanie materiału od dołu. Różnego rodzaju wzmocnienia podłoża zaprezentowane zostaną na przykładach ich realizacji z Polski i ze świata.

Prowadzący


TADEUSZ BRZOZOWSKI

Keller Polska          


MARCIN STERNALSKI

Keller Polska          

Cena: BEZPŁATNY
W jaki sposób najlepiej zadbać o infrastrukturę podziemną? 

Infrastruktura podziemna to prawdziwe serce miasta, pozwalające mu na komfortowe funkcjonowanie. Tak, jak o serce, trzeba jednak o nią dbać – czyścić, przeprowadzać inspekcje i naprawiać. Nowoczesne bezwykopowe metody renowacji oraz coraz to nowsze i lepsze produkty wykorzystywane w ramach ich przeprowadzania pozwalają na zabezpieczanie różnego typu sieci na lata. Odnowie można poddawać też kanalizację grawitacyjną, nawet o dużych przekrojach.

Jakie metody renowacji wielkośrednicowych kolektorów polecają praktycy?

Co w programie?
  • wachlarz technologii, dzięki którym można odnowić kanalizację grawitacyjną o dużej średnicy przedstawi Mariusz Iwanejko z BLEJKAN S.A.;
  • temat projektowania renowacji kolektorów grawitacyjnych o dużych średnicach, a także doboru właściwej technologii renowacji podejmie Stanisław Szczekarewicz, GSG Industria sp. z o.o.
  • praktyczne aspekty renowacji wielkośrednicowych kolektorów grawitacyjnych, na przykładzie konkretnych realizacji (m.in. Warszawie i Krakowie) przybliży Kryspin Kobyliński z BLEJKAN S.A.;
  • na koniec głos zabierze ponownie Mariusz Iwanejko, który zaprezentuje innowacyjne moduły renowacyjne z GRP, chętnie wykorzystywane przez wykonawców do realizacji projektów renowacyjnych oraz przedstawi, jak się je produkuje.

Partnerami szkolenia są BLEJKAN S.A oraz MARPLAST Sp. z o. o. (dalej jako Partnerzy). Uczestnictwo w szkoleniu jednoznaczne jest z zaakceptowaniem polityk prywatności Partnerów (dostępnych na stronach https://www.blejkan.pl/ oraz http://marplast-grp.pl/pl/) i wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez nich danych osobowych w celu tak realizacji szkolenia, jak i przesyłania materiałów informacyjno-marketingowych. Powyższe tożsame jest z wyrażeniem zgody na wysyłanie przez Partnerów drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym materiałów o charakterze reklamowym, promocyjnym i handlowym, stanowiących m.in. formę marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne.


Prowadzący


MARIUSZ IWANEJKO

BLEJKAN S.A.          

Praktyk, od początku kariery zawodowej związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. Budował swoją karierę w takich firmach, jak Uponor Polska, INFRA sp. z o.o., Insituform Polska czy MD Renova sp. z o.o., której przez siedem lat był prezesem i współwłaścicielem. Od 2019 r. dyrektor marketingu BLEJKAN S.A. Członek Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR).KRYSPIN KOBYLIŃSKI

BLEJKAN S.A.          

Kierownik projektu w BLEJKAN S.A., związany z firmą już od 11 lat. Jego specjalność to renowacja kolektorów o dużych średnicach w technologii modułów GRP, chemii budowlanej oraz rur spiralnie zwijanych SPR. Obecnie zaangażowany w dwa projektach związane z bezwykopową renowacją kolektorów z wykorzystaniem modułów GRP w Warszawie i w Toruniu.STANISŁAW SZCZEKAREWICZ

GSG Industria sp. z o.o.          

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży renowacji bezwykopowych. Kierowana przez niego spółka GSG Industria, istniejąca od 2009 r., jest liderem na rynku polskim w zakresie wykonawstwa dokumentacji projektowych oraz przetargowych bezwykopowych renowacji sieci. Dzięki jego staraniom udało się zrealizować duże projekty przy zastosowaniu niszowych, ale doskonałych rozwiązań technicznych.

Cena: BEZPŁATNY