Długookresowy monitoring i analiza wsteczna zachowania się nasypu drogowego posadowionego na kolumnach z warstwą transmisyjną

W 2013 r. pod nasypem w pobliżu obiektu mostowego w ciągu drogi ekspresowej zainstalowano monitoring konstrukcji posadowienia nasypu. Dlaczego?

Głównym celem poznawczym monitoringu była obserwacja zaprojektowanego i wykonanego przez Keller Polska sposobu posadowienia nasypu drogowego w postaci kolumn przemieszczeniowych CSC® (Controlled Stiffness Columns) z warstwą transmisyjną i siatką stalową.

W ramach systemu monitoringu zaprojektowano:

  • pomiary osiadania nasypu,
  • odkształceń,
  • przemieszczeń siatki stalowej,
  • nacisków pionowych na kolumny i grunt,
  • sił w kolumnach,
  • przemieszczeń poziomych skrajnych kolumn i gruntu pomiędzy kolumnami na krawędzi nasypu.

Monitoring prowadzono ciągle przez ponad cztery lata – mimo występujących problemów, związanych m.in. z utrzymaniem sprawności systemu pomiarowego.

Podczas webinaru, oprócz szczegółowych wyników monitoringu, eksperci z Keller Polska przedstawią wsteczną analizę MES zachowania się konstrukcji posadowienia nasypu, w oparciu o dane uzyskane z długookresowego pomiaru. To narzędzie pozwala na weryfikację doboru odpowiednich modeli konstytutywnych i metodyki obliczeń konstrukcji tego typu.

Zapoznaj się ze skutecznymi i potrzebnymi narzędziami, pomagającymi ocenić jakość i trwałość posadowienia, naucz się projektować konstrukcje tego typu – ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR z KELLER POLSKA.



Prowadzący              

Tadeusz Brzozowski

Keller Polska          

Grzegorz Sołtys

Keller Polska          

Data: wtorek, 29 wrzesień 2020, 11:00
Dołącz: