Technologie bezwykopowe z powodzeniem wykorzystywane są do budowy i renowacji sieci podziemnych o różnych zastosowaniach – i różnych średnicach. Szczególnie ciekawym wyzwaniem w zakresie renowacji infrastruktury wielkośrednicowej była modernizacja warszawskiego kolektora Burakowskiego.

O rozwiązaniach zastosowanych podczas realizacji tego zadania opowiedzą podczas seminarium wszystkie strony procesu inwestycyjnego: zamawiający, projektant, inżynier kontraktu oraz wykonawca. Każda ze stron omówi najważniejsze aspekty procesu przygotowania i wykonania renowacji, dzieląc się tym, co najcenniejsze: doświadczeniem.


Plan seminarium:

1.       Modernizacja Kolektora Burakowskiego okiem Inwestora

W prezentacji zostanie zawarty krótki opis informacji ogólnych, informacji dot. etapu przygotowania inwestycji. Wskazany zostanie cel projektu, planowany efekt końcowy, a także wpływ realizacji na poprawę bezpieczeństwa kanalizacyjnego m.st. Warszawy. Zasygnalizowane będą napotkane problemy podczas realizacji skutkujące zmianami do kontraktu.

 

2.       Dokumentacja projektowa „największej renowacji w Polsce” – aspekty projektowe

W ramach prezentacji zostaną omówione kwestie związane z opracowaniem dokumentacji projektowej bezwykopowej renowacji kolektora Burakowskiego.

Autor omówi najważniejsze kwestie związane z częścią formalną oraz techniczną dokumentacji projektowej jak również z doborem technologii na etapie koncepcji.

 

3.       Nadzór nad inwestycją na przykładzie bezwykopowej renowacji kolektora Burakowskiego w Warszawie – doświadczenia i problemy napotkane podczas realizacji kontraktu z punktu widzenia inżyniera kontraktu

W prezentacji zostaną krótko opisane doświadczenia i problemy napotkane podczas realizacji kontraktu, wynikające z zakresu i technologii wykonania robót, w tym trudności realizacyjne oraz rozwiązania pozwalające na ich pokonanie.

 

4.       Sprawne zarządzanie budową i wykonawstwo jako element strategii firmy wykonawczej na przykładzie bezwykopowej renowacji kolektora Burakowskiego w Warszawie. Studium przypadku

W prezentacji zostanie opisana technologia wykonania robót, wyzwania szczególne dotyczące wykonawstwa oraz zagadnienia logistyczne i techniczne – wraz z trudnościami realizacyjnymi i sposobami pokonywania. Opisane zostaną właściwości i parametry zastosowanych materiałów. Ponadto zostanie przedstawiony krótki film z realizacji kontraktu.

 

Prelegenci:

ZAMAWIAJĄCY:

·         Maciej Paszkiewicz – dyrektor Jednostki Realizującej Projekt;

·         Daniel Grabowski – kierownik projektu w Jednostce Realizującej Projekt.

 

PROJEKTANT:

·         Stanisław Szczekarewicz, GSG Industria

 

INŻYNIER KONTRAKTU:

·         Małgorzata Mackiewicz-Mikulska, PM Partners sp. z o.o. – kierownik zespołu – Inżynier;

·         Paweł Piskorski, PM Partners sp. z o.o. – inspektor nadzoru branży sanitarnej;

·         Marcin Burger, PM Partners sp. z o.o. – inspektor nadzoru branży konstrukcyjnej.

 

WYKONAWCA:

·         Marek Gromada, Blejkan S.A. – kierownik budowy, wiceprezes zarządu;

·         Piotr Kucharzewski, Blejkan S.A. – kierownik robót;

·         Mariusz Iwanejko, Blejkan S.A.– dyrektor marketingu.

PARTNERZY

Data: środa, 20 kwiecień 2022, 10:00
Dołącz: ZOBACZ NAGRANIE
Zapisywanie samodzielne (Uczestnik)