Zmiany klimatyczne powodują, że ekstremalne zjawiska pogodowe, w tym deszcze nawalne, stają się coraz bardziej powszechne. Eksperci ostrzegają, że w przyszłości będą się nasilać. Dlatego miasta szukają rozwiązań zapobiegających ich negatywnym skutkom. Jednym z nich są kolektory retencyjne, zwiększające w bardzo istotny sposób możliwości układu odbiorczego. Problematyce związanej z ich specyfiką, możliwościami i sposobami optymalnego wykorzystania w miejskich sieciach kanalizacyjnych będzie poświęcona bezpłatna KONFERENCJA ONLINE, która rozpocznie się 24.05 o godz. 10.00. 

Podczas konferencji najlepsi branżowi eksperci wszechstronnie omówią korzyści wynikające z zastosowań kolektorów retencyjnych, sposoby ich budowy oraz stosowane materiały i zaprezentują najciekawsze projekty z Polski i ze świata. Spojrzymy na problematykę kolektorów retencyjnych zarówno z technicznego, jak i ekonomicznego punktu widzenia. 

Zapraszamy do udziału. 


PRELEGENCI

dr inż. Tomasz Abel, Politechnika Wrocławska


dr inż. Tomasz Abel

Politechnika Wrocławska

Kolektory retencyjne w Polsce i na świecie

Prelegent w swoim wystąpieniu przedstawi sposób działania kolektorów retencyjnych. Omówi ich wady i zalety w odniesieniu do innych rozwiązań retencyjnych. Przedstawi również najciekawsze inwestycje tego typu na świecie i w Polsce.

Bartosz Zaborowski


Bartosz Zaborski

kierownik Biura Badań i Nowych Technologii, MPWiK S. A. w Warszawie

Maciej Płoński


Maciej Płoński

zastępca dyrektora Pionu Jednostki Realizującej Projekt, MPWiK S. A. w Warszawie

Koncepcja i realizacja budowy kolektorów retencyjnych w m.st. Warszawie

Przedstawiciele inwestora - MPWiK w Warszawie S. A. – w swoim wystąpieniu opowiedzą o doświadczeniach związanych z budową oraz renowacją kolektorów retencyjnych w Warszawie (Burakowski Bis, Burakowski, Wiślany, Lindego, Lindego Bis). Wyjaśnią, dlaczego tak istotne jest powstawanie kolektorów retencyjnych. Skupią się na inwestorskim aspekcie budowy oraz renowacji kolektorów oraz omówią wnioski płynące z realizacji projektów w Warszawie.

Dymitr Petrow-Ganew


Dymitr Petrow-Ganew

Herrenknecht AG

Mikrotuneling w wielkośrednicowych systemach kanalizacji i retencji

Przedstawiciel firmy Herrenknecht w swoim referacie skupi się na omówieniu zagadnień związanych z odpowiednim doborem sprzętu do robot mikrotunelowych w systemach kanalizacji i retencji o dużych średnicach. Przedstawi także przykłady zastosowania tej metody w konkretnych projektach i opowie o doświadczeniach związanych z ich realizacją

Paweł Niewiadomski


Paweł Niewiadomski

Haba Beton

Kolektory retencyjne z punktu widzenia producenta rur

Odpowiedni dobór materiałów oraz zapewnienie dobrej logistyki w trakcie trwania projektu to bardzo ważne kwestie. Zwłaszcza w tak dużych projektach, jakimi zawsze jest budowa kolektorów retencyjnych. Na co zatem należy zwrócić uwagę i co powoduje, że produkt dostarczany na budowę jest godny zaufania i długowieczny w użytkowaniu? O tym oraz o innych wyzwaniach z punktu widzenia producenta rur, na przykładzie budowy Kolektorów Wiślany i innych projektów, opowie przedstawiciel firmy Haba Beton.

Grzegorz Szajna


Grzegorz Szajna

Sanimet - Krzysztof Grzywacz

Wybrane aspekty realizacyjne kolektorów retencyjnych na przykładzie projektu budowy II etapu Kolektora Wiślanego

Autor omówi doświadczenia w realizacji projektów kolektorów retencyjnych oraz realizacji robót mikrotunelowych w kontekście warunków terenowych i geologicznych. Omówione zostaną zagrożenia i sposoby na eliminację lub znaczną redukcje ryzyka, a także różnice w realizacji projektów kolektorów retencyjnych w stosunku do innych przewiertów. Następnie autor opowie o doświadczeniach zebranych w trakcie realizacji projektu budowy II etapu Kolektora Wiślanego, a na koniec spróbuje przedstawić zalecenia dla przyszłych projektów budowy kolektorów retencyjnych.

PARTNERZY

Cena: BEZPŁATNE
Dołącz: ZOBACZ NAGRANIE
Zapisywanie samodzielne (Uczestnik)