23 listopada 2023 r. odbędzie się webinar dotyczący zastosowań technologii bezwykopowych do odnowy podziemnych sieci, które są częścią układów drogowych lub pod nimi przebiegają. W trakcie wydarzenia głos zabiorą eksperci firmy BLEJKAN S.A. ze Szczecina, czyli lidera polskiego rynku renowacyjnego.

Bezwykopowa renowacja sieci kanalizacyjnych i wodociągowych jest najszybszą i najefektywniejszą metodą poprawiania stanu technicznego istniejących rurociągów podziemnych. Ogranicza ona do minimum uciążliwość prowadzenia robót bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. Różnorodność metod napraw stosowanych przez firmę BLEJKAN S.A. daje zaś możliwość szybkiego i rzetelnego rozwiązywania problemów. Bezwykopowe naprawy sieci wod-kan w drogownictwie należy traktować jako poprzedzające dla remontów dróg i ulic, w tym także remontów i budowy przepustów komunikacyjnych dla cieków powierzchniowych i zwierząt.

Podczas webinarium uczestnicy będą mogli pozyskać wiedzę  o różnych metodach bezwykopowych renowacji, popartą przykładami ze zrealizowanych inwestycji, jak również filmami i animacjami.


Prelegenci:Mariusz Iwanejko

Blejkan S.A.          

Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej 1983. Praktyk, od początku kariery zawodowej związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. W 1983 roku jako asystent projektanta w Biurze Projektów Zakładów Azotowych „Puławy” w pracowni instalacyjnej. W 1988 uzyskuje uprawnienia projektowe i wykonawcze, lata 1991 – 1994 pracuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w wykonawstwie i nadzorze. Od 1996 pracuje w fińskiej firmie Uponor produkującej rury z tworzyw sztucznych. Na początku odpowiedzialny za sprzedaż systemów infrastrukturalnych jako przedstawiciel handlowy w regionie, następnie jako business development manager. Od 2001 jako kierownik działu metod bezwykopowych w Uponor zajmuje się sprzedażą systemów do bezwykopowej renowacji kanalizacji, m.in. Flexoren™. Wraz z firmą INFRA sp. z o.o. wprowadzał na rynek w Polsce systemy Omega Liner® i MaxiLine®. W latach 2007-2010 jako business development manager w Insituform Polska – czołowym producencie rękawów do bezwykopowej renowacji kanalizacji. 2012-2019 jako prezes i współwłaściciel w wykonawczej firmie MD Renova sp. z o.o. zajmującej się bezwykopową renowacją przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych, głównie metodą krakingu oraz naprawą studni kanalizacyjnych. Od 2019 w Blejkan S.A. jako dyrektor marketingu. Członek Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR).Rafał Faryś

Blejkan S.A.          

Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Inżynierii Środowiska (1996) oraz Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu Politechniki Wrocławskiej Executive MBA (2023). Od prawie 20 lat zajmuje się systemami GRP (żywice poliestrowe wzmacniane włóknem szklanym) pracując w Amitech Poland, Amiantit oraz Amiblu Poland jako Kierownik Regionu oraz Senior Technical Sales Manager. Propagował oraz był odpowiedzialny za sprzedaż systemów GRP w wielu obszarach m.in. sieci kanalizacyjnych, zbiorników retencyjnych, mikrotunelowania oraz renowacji. Od 2023r. pracuje w Blejkan S.A. oraz Blejkan Holding jako dyrektor ds. sprzedaży. Zajmuje się tematyką renowacji kanałów i rurociągów m.in. modułami GRP (Marplast), wykładziną z rur ściśle pasowanych CIPP (Poliner) oraz rur spiralnie zwijanych (technologia SWP i SPR). Doradza w wyborze odpowiedniej technologii, przy projektowaniu oraz wykonawstwie.

Partnerami szkolenia są BLEJKAN S.A, MARPLAST Sp. z o.o. (dalej jako Partnerzy). Uczestnictwo w szkoleniu jednoznaczne jest z zaakceptowaniem polityk prywatności Partnerów (dostępnych na stronach https://www.blejkan.pl/ oraz http://marplast-grp.pl/pl/) i wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez nich danych osobowych w celu tak realizacji szkolenia, jak i przesyłania materiałów informacyjno-marketingowych. Powyższe tożsame jest z wyrażeniem zgody na wysyłanie przez Partnerów drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym materiałów o charakterze reklamowym, promocyjnym i handlowym, stanowiących m.in. formę marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne.

Data: Thursday, 23 November 2023, 10:00 AM
Cena: BEZPŁATNY
Dołącz:

Schüttflix to jedyna w Polsce cyfrowa platforma logistyczna i zarazem aplikacja, która „jednym kliknięciem” umożliwia zamawianie kruszyw budowlanych wraz z transportem na plac budowy. Cały proces związany z zamówieniem jest całkowicie scyfryzowany, łącznie ze śledzeniem dostawy via GPS oraz wystawieniem dokumentów wagowych. Na platformie Schüttflix można zamówić również odbiór odpadów mineralnych. Jeśli reprezentujesz zamawiającego, jesteś koordynatorem projektów lub kierujesz budową – ta aplikacja może stać się dla Ciebie niezbędnym środowiskiem pracy. Dowiedz się więcej na www.schuettflix.com/pl

Zapraszamy również na webinar, podczas którego wyjaśnimy jak działa platforma i jakie korzyści dla projektów budowlanych przynosi możliwość zarządzania logistyką kruszyw z poziomu aplikacji w telefonie. 

Prelegenci:Michał Szkudlarek

Dyrektor Zarządzający Schüttflix Polska          

Doświadczony manager z prawie 20-letnim doświadczeniem w organizacji procesów logistycznych i łańcucha dostaw. Absolwent Programu Managerskiego w Szkole Biznesu Stanforda w Kalifornii oraz Wydziału Ekonomiczno Socjologicznego na Uniwersytecie Łódzkim.


Przemysław Wyrzykowski

Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Schüttflix Polska          

Ekspert planowania strategicznego i rozwoju biznesu z ponad 15-letnim doświadczeniem na stanowiskach zarządczych w firmach sektora budowlanego i usług inżynieryjnych. Inżynier z doświadczeniem w realizacji projektów budowlanych, Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Data: Thursday, 16 March 2023, 10:00 AM
Cena: BEZPŁATNY
Dołącz: ZOBACZ NAGRANIE

W budownictwie, także drogowym, już powszechnością stało się stosowanie keramzytu. Na świecie od ponad 60, a w Polsce od prawie 25 lat nośność podłoża uzyskuje się poprzez wbudowanie odciążenia keramzytowego.

W przypadku występowania słabonośnego gruntu keramzyt stanowi doskonały sposób na przygotowanie podłoża pod konstrukcje drogowe. Wykonanie odciążenia keramzytowego to metoda prosta, szybka, sprawdzona – i niezawodna. W porównaniu do wielu innych sposobów wzmacniania gruntu często jest także atrakcyjniejsza pod względem finansowym.

Webinar poprowadzą eksperci firmy Leca Polska sp. z o.o.: Radosław Włodarski (koordynator ds. sprzedaży inwestycyjnej) opowie o zasadach działania materaca keramzytowego, a Sławomir Dekert (kierownik rynku geotechnicznego) pokaże przykłady dróg, do budowy których wykorzystano rozwiązanie keramzytowe. Z kolei zagadnienia związane m.in. z wytycznymi do projektowania wyjaśni Arkadiusz Jóźwik (kierownik produktu).

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu – uczestnictwo jest bezpłatne!

Partnerem szkolenia jest LECA® POLSKA SP. Z O.O. (dalej jako Partner). Uczestnictwo w szkoleniu jednoznaczne jest z zaakceptowaniem polityk prywatności Partnera (dostępny na stronie https://leca.pl/polityka-prywatnosci-i-plikow-cookies/) i wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez nich danych osobowych w celu tak realizacji szkolenia, jak i przesyłania materiałów informacyjno-marketingowych. Powyższe tożsame jest z wyrażeniem zgody na wysyłanie przez Partnerów drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym materiałów o charakterze reklamowym, promocyjnym i handlowym, stanowiących m.in. formę marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne.


PROWADZĄCY:


Radosław Włodarski


Radosław Włodarski

Leca Polska sp. z o.o.

Sławomir Dekert


Sławomir Dekert

Leca Polska sp. z o.o.

Arkadiusz Jóźwik


Arkadiusz Jóźwik

Leca Polska sp. z o.o.

Data: Thursday, 28 April 2022, 10:00 AM
Dołącz: ZOBACZ NAGRANIE

Technologie bezwykopowe z powodzeniem wykorzystywane są do budowy i renowacji sieci podziemnych o różnych zastosowaniach – i różnych średnicach. Szczególnie ciekawym wyzwaniem w zakresie renowacji infrastruktury wielkośrednicowej była modernizacja warszawskiego kolektora Burakowskiego.

O rozwiązaniach zastosowanych podczas realizacji tego zadania opowiedzą podczas seminarium wszystkie strony procesu inwestycyjnego: zamawiający, projektant, inżynier kontraktu oraz wykonawca. Każda ze stron omówi najważniejsze aspekty procesu przygotowania i wykonania renowacji, dzieląc się tym, co najcenniejsze: doświadczeniem.


Plan seminarium:

1.       Modernizacja Kolektora Burakowskiego okiem Inwestora

W prezentacji zostanie zawarty krótki opis informacji ogólnych, informacji dot. etapu przygotowania inwestycji. Wskazany zostanie cel projektu, planowany efekt końcowy, a także wpływ realizacji na poprawę bezpieczeństwa kanalizacyjnego m.st. Warszawy. Zasygnalizowane będą napotkane problemy podczas realizacji skutkujące zmianami do kontraktu.

 

2.       Dokumentacja projektowa „największej renowacji w Polsce” – aspekty projektowe

W ramach prezentacji zostaną omówione kwestie związane z opracowaniem dokumentacji projektowej bezwykopowej renowacji kolektora Burakowskiego.

Autor omówi najważniejsze kwestie związane z częścią formalną oraz techniczną dokumentacji projektowej jak również z doborem technologii na etapie koncepcji.

 

3.       Nadzór nad inwestycją na przykładzie bezwykopowej renowacji kolektora Burakowskiego w Warszawie – doświadczenia i problemy napotkane podczas realizacji kontraktu z punktu widzenia inżyniera kontraktu

W prezentacji zostaną krótko opisane doświadczenia i problemy napotkane podczas realizacji kontraktu, wynikające z zakresu i technologii wykonania robót, w tym trudności realizacyjne oraz rozwiązania pozwalające na ich pokonanie.

 

4.       Sprawne zarządzanie budową i wykonawstwo jako element strategii firmy wykonawczej na przykładzie bezwykopowej renowacji kolektora Burakowskiego w Warszawie. Studium przypadku

W prezentacji zostanie opisana technologia wykonania robót, wyzwania szczególne dotyczące wykonawstwa oraz zagadnienia logistyczne i techniczne – wraz z trudnościami realizacyjnymi i sposobami pokonywania. Opisane zostaną właściwości i parametry zastosowanych materiałów. Ponadto zostanie przedstawiony krótki film z realizacji kontraktu.

 

Prelegenci:

ZAMAWIAJĄCY:

·         Maciej Paszkiewicz – dyrektor Jednostki Realizującej Projekt;

·         Daniel Grabowski – kierownik projektu w Jednostce Realizującej Projekt.

 

PROJEKTANT:

·         Stanisław Szczekarewicz, GSG Industria

 

INŻYNIER KONTRAKTU:

·         Małgorzata Mackiewicz-Mikulska, PM Partners sp. z o.o. – kierownik zespołu – Inżynier;

·         Paweł Piskorski, PM Partners sp. z o.o. – inspektor nadzoru branży sanitarnej;

·         Marcin Burger, PM Partners sp. z o.o. – inspektor nadzoru branży konstrukcyjnej.

 

WYKONAWCA:

·         Marek Gromada, Blejkan S.A. – kierownik budowy, wiceprezes zarządu;

·         Piotr Kucharzewski, Blejkan S.A. – kierownik robót;

·         Mariusz Iwanejko, Blejkan S.A.– dyrektor marketingu.

PARTNERZY

Data: Wednesday, 20 April 2022, 10:00 AM
Dołącz: ZOBACZ NAGRANIE

Tematyka webinarium:

Technologie wibracyjne swoje powstanie i rozwój zawdzięczają firmie Keller, która od 150 lat jest niekwestionowanym światowym liderem w dziedzinie geotechniki.

Konsekwentna wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy światowymi ekspertami sprawia, że technologie wibracyjne są:

– solidnie opanowane pod względem technicznym,

– bezpieczne,

– uniwersalne w zastosowaniu,

– wyróżniają się nieszkodliwym wpływem na środowisko (w tym niską emisyjnością CO2).

Zapraszamy na wyjątkowy webinar, podczas którego zaprezentujemy nasze budowy w Arabii Saudyjskiej, Singapurze oraz Polsce - trasa S5 realizowana na zlecenie spółki Budimex – ukazujące wielkie możliwości i potencjał technologii wibracyjnych stosowanych przez firmę Keller.

Nasze hasło to Globalny zasięg, lokalny partner: światowe doświadczenia przenosimy na lokalne rynki, dostarczając Klientom niezawodne rozwiązania szyte na miarę.

Prowadzący

MARCIN STERNALSKI


MARCIN STERNALSKI

Keller Polska          

Absolwent budownictwa na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej (specjalizacja: budownictwo wodne). Z firmą Keller, w której początkowo pełnił obowiązki inżyniera, następnie kierownika Działu Logistyki i Przygotowania Produkcji, związany jest od 17 lat. Od trzech lat pracuje na stanowisku kierownika Pionu Produktowego. Odpowiada za rozwój technologiczny grupy technologii wibracyjnych, uczestniczy bezpośrednio w realizacji wielu inwestycji w Polsce i na świecie oraz wspiera zespoły wykonawcze w zakresie realizacji kontraktów na terenie Europy Północno-Wschodniej.

Goście

MARCIN STERNALSKI


ASHOK BALGURI

Keller Foundations          

Kierownik operacyjny w firmie Keller

MARCIN STERNALSKI


HAFIZ MUHAMMAD YOUNAS

Keller Turki Co. Ltd          

Kierownik projektu w Keller Turki, w grupie Keller od 2009 r., absolwent UET Lahore (University of Engineering and Technology) w Pakistanie.

MARCIN STERNALSKI


MUHAMMAD MUNAWAR ZAMAN

Keller Turki Co. Ltd          

Zastępca dyrektora generalnego w Keller Turki, w grupie Keller od 2006 r., absolwent UET (University of Engineering and Technology) w Pakistanie, brał udział w realizacji ponad 300 projektów geotechnicznych, głównie w Bahrajnie i Królestwie Arabi Saudyjskiej.

Data: Thursday, 24 June 2021, 11:00 AM
Cena: BEZPŁATNY
Dołącz:

Tematyka webinarium:

Czy warto postawić na mufy termokurczliwe sieciowane radiacyjnie?

TAK, ponieważ:

 • zwiększają żywotność złącza,
 • charakteryzują się wysoką odpornością na działanie korozji naprężeniowej,
 • zapewniają długotrwałą żywotność sieci ciepłowniczej oraz bezpieczeństwo złącza rur preizolowanych.

Dowiedz się więcej w trakcie webinarium: poznaj rodzaje muf i unikalną technologię sieciowania radiacyjnego. Przekonaj się o praktycznym zastosowaniu muf i zmniejsz koszty złączy!

Partnerem szkolenia jest Radpol S.A. (dalej jako Partner). Uczestnictwo w szkoleniu jednoznaczne jest z zaakceptowaniem polityki prywatności Partnera i wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez niego danych osobowych w celu tak realizacji szkolenia, jak i przesyłania materiałów informacyjno-marketingowych. Powyższe tożsame jest z wyrażeniem zgody na wysyłanie przez Partnera drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym materiałów o charakterze reklamowym, promocyjnym i handlowym, stanowiących m.in. formę marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne.

Prowadzący

Jacek Zielke


JACEK ZIELKE

Dyrektor ds. Rozwoju i Wsparcia Sprzedaży          

Jacek Zielke, absolwent Wydziału Chemicznego w Instytucie Inżynierii Chemicznej i Urządzeń Cieplnych na Politechnice Wrocławskiej. Doświadczony i nie kwestionowany praktyk i ekspert w dziedzinie ciepłownictwa systemowego. Od ponad 30 lat związany z firmami z branży energetycznej i ciepłowniczej, w których pełnił funkcję Członka Zarządu i Dyrektora. Obecnie Dyrektor ds. Rozwoju i Wsparcia Sprzedaży w Radpol S.A.

Data: Wednesday, 12 May 2021, 10:00 AM
Cena: BEZPŁATNY
Dołącz:

Co w programie spotkania?

Technologie bezwykopowe ułatwiają realizację projektów obejmujących budowę rurociągów – dzięki ich wykorzystaniu prowadzenie prac jest szybsze, efektywniejsze i nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

Ważne jest jednak, by nie tylko używać właściwych metod, ale i korzystać z odpowiednich materiałów. Jakie rury będą bezpieczne? Warto zapoznać się z dedykowanym surowcem PE 100 RC. O jego właściwościach i związanych z nimi korzyściach opowie podczas webinarium ekspert Radpol S.A. – Grzegorz Dąbek.

Prowadzący


GRZEGORZ DĄBEK

Radpol S.A.

Grzegorz Dąbek – absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w firmach polskich i zagranicznych, zajmuje się wprowadzaniem i promocją na rynku polskim produktów w branży wodociągowo-kanalizacyjno-gazowej. Obecnie produkt manager w firmie Radpol S.A.

Data: Wednesday, 14 April 2021, 10:00 AM
Cena: BEZPŁATNY
Dołącz:

Co w programie spotkania?

Jak zmniejszyć ryzyko związane z realizacją inwestycji budowlanej? Jednym z najlepszych rozwiązań jest wykorzystanie modelowania informacji, BIM. To metoda pozwalająca na efektywną pracę projektantów i wykonawców.

Gdzie jednak jest ryzyko, tam powinniśmy zadbać o ubezpieczenie – dlatego podczas najbliższego webinaru otrzymacie kompleksową dawkę wiedzy! Zarówno nt. technologii, która pozwoli na wydajniejszą i obarczoną mniejszym ryzykiem pracę, jak i ubezpieczenia dla wykonawców oraz dla projektantów.

Prowadzący


PIOTR DUDEK

 

Z wykształcenia inżynier budownictwa, działacz w licznych organizacjach technicznych, w latach 2012–2015 prezes, a obecnie wiceprezes Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii oraz wykładowca Akademii Technicznej przy STP, w której to zajmuje się BIM, prowadząc m.in. projekt BIM dla Polski. Brał udział w realizacji takich projektów, jak m.in. stacja kolejowa London Bridge, Crossrail, rozbudowa lotniska Heathrow i in. Obecnie jest zaangażowany w wiele projektów BIM w Polsce i na świecie.


PIOTR SEGES

Specialist Project Integration 

Piotr Seges swoje doświadczenie budował wspierając spółki technologiczne w rozwoju na rynku polskim. Piotr reprezentuje firmę Specialist Project Integration jako manager sprzedaży, wspierając inwestorów, projektantów i spółki konstrukcyjne w zastosowaniu metodologii BIM oraz cyfrowych rozwiązań dla infrastruktury.


RAFAŁ SOBCZAK

Mentor S.A. 

Dyrektor Biura Ubezpieczeń Budowlano-Montażowych MENTOR S.A. Odpowiedzialny w spółce za ryzyka związane z procesem inwestycyjnym branży budowlanej, w tym dotyczące ubezpieczeń CAR/EAR; ALOP, GTPL, PI, CPM. Uczestniczył w obsłudze ubezpieczeniowej dużych inwestorów branży budowlanej (m.in. PKP PLK) oraz liczących się krajowych i zagranicznych spółek budowlanych.

Data: Thursday, 8 April 2021, 11:00 AM
Cena: BEZPŁATNY
Dołącz:

Tematyka webinarium:

Jak zbudować sieć ciepłowniczą, by uniknąć strat ciepła?

Ekspert przedstawi unikatowe polskie rozwiązanie: kompletny system antydyfuzji, dzięki któremu można ograniczyć straty na przesyle ciepła aż o 15% w okresie pierwszych 10 lat funkcjonowania ciepłociągów.

Zapisz się na wydarzenie, by dowiedzieć się więcej o sposobach zastosowania innowacyjnych systemów rur preizolowanych dla ciepłownictwa i przemysłu. To dzięki nim inwestorzy mogą oszczędzić na kosztach eksploatacji ciepłociągów i przedłużyć żywotność sieci, a wykonawcy w łatwy sposób zbudować wytrzymałą i przyjazną dla środowiska infrastrukturę.

Partnerem szkolenia jest Radpol S.A. (dalej jako Partner). Uczestnictwo w szkoleniu jednoznaczne jest z zaakceptowaniem polityki prywatności Partnera i wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez niego danych osobowych w celu tak realizacji szkolenia, jak i przesyłania materiałów informacyjno-marketingowych. Powyższe tożsame jest z wyrażeniem zgody na wysyłanie przez Partnera drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym materiałów o charakterze reklamowym, promocyjnym i handlowym, stanowiących m.in. formę marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne.

Prowadzący

Jacek Zielke


JACEK ZIELKE

Dyrektor ds. Rozwoju i Wsparcia Sprzedaży          

Jacek Zielke, absolwent Wydziału Chemicznego w Instytucie Inżynierii Chemicznej i Urządzeń Cieplnych na Politechnice Wrocławskiej. Doświadczony i nie kwestionowany praktyk i ekspert w dziedzinie ciepłownictwa systemowego. Od ponad 30 lat związany z firmami z branży energetycznej i ciepłowniczej, w których pełnił funkcję Członka Zarządu i Dyrektora. Obecnie Dyrektor ds. Rozwoju i Wsparcia Sprzedaży w Radpol S.A.

Data: Tuesday, 9 March 2021, 10:00 AM
Cena: BEZPŁATNY
Dołącz:

Co w programie spotkania?

 • Przewodnik po technice HDD – w prosty, przystępny i rzeczowy sposób – zaprezentuje jeden z najbardziej cenionych ekspertów w tej dziedzinie, Robert Osikowicz.
 • Najciekawsze case studies, które omówi współwłaściciel firmy wykonawczej, obecnej na rynku już od ponad 40 lat. Jacek Janicki opowie o interesujących projektach i dobrych praktykach w relacjach pomiędzy wszystkimi stronami procesu inwestycyjnego.

 • Garść wiedzy o produktach – posłuchaj specjalisty z 25-letnim doświadczeniem w projektowaniu, symulacji i optymalizacji sieci płynowych. Paweł Pill omówi w prezentacji sposoby budowy i eksploatacji rurociągów PEHD.

Wszystkim prelegentom będzie można zadawać pytania, na które odpowiedzą na koniec spotkania. Zachęcamy do aktywnego udziału!

Prowadzący


JACEK JANICKI

ZRB Janicki 

Współwłaściciel firmy wykonawczej ZRB Janicki, zrzeszonej w DCA Drilling Contractors Association oraz Izbie Gospodarczej Gazownictwa. Wykładowca Politechniki Wrocławskiej, kierownik zespołu roboczego opracowującego standard „Horyzontalne Przewierty Sterowane” w ramach Komitetu Standardu Technicznego przy Izbie Gospodarczej Gazownictwa. Praktyk – realizował największe horyzontalne przewierty sterowane w Polsce, obejmujące również wiercenia w warunkach skalnych.

„Studia przypadków – realizacje przekroczeń HDD” - Przedstawiona zostanie problematyka zawiązana z realizacją przekroczeń bezwykopowych przy wykorzystaniu Horyzontalnych Przewiertów Sterowanych, analiza największych przekroczeń w Polsce i na świecie z wykorzystaniem rur HDPE. Dobre praktyki w realizacji przekroczeń, czyli świadoma współpraca na Linii Inwestor – Projektant – Wykonawca – Dostawca Materiału. Możliwości oraz kierunki rozwoju techniki.ROBERT OSIKOWICZ

ROE 

Od 1996 r. związany z branżą wierceń kierunkowych HDD. Brał udział w realizacji kilkudziesięciu złożonych projektów wiertniczych w 14 krajach Europy. Od 2009 r. pracuje dla firmy Robert Osikowicz Engineering (ROE). Publikuje regularnie na łamach magazynu „Inżynieria Bezwykopowa”, jest autorem ponad dwudziestu referatów wygłoszonych na międzynarodowych konferencjach technicznych. Od wielu lat prowadzi seminaria szkoleniowe dla firm wiertniczych.

„Wprowadzenie do techniki HDD” - Referat przedstawia główne założenia dla planowania i realizacji projektów budowy instalacji podziemnych metodą HDD. Autor wprowadza podstawowe definicje oraz kategoryzację projektów ze względu na ich skalę i wymagania z nimi związane. Zaprezentowane zostaną zasady tworzenia trajektorii w kontekście warunków geologicznych, opis procesu wiertniczego oraz podstawowe kalkulacje inżynierskie.PAWEŁ PILL

Uponor Infra Sp. z o.o. 

Ekspert o niemal 25-letnim doświadczeniu w projektowaniu, symulacji i optymalizacji sieci płynowych. Od 20 lat na stanowisku project managera w firmach KWH Pipe i Uponor Infra, odpowiedzialny za wsparcie techniczne sprzedaży, ze szczególnym uwzględnieniem instalacji przemysłowych.

„Jakość, budowa i eksploatacja rurociągów PEHD w technice HDD” - W prezentacji omówiono kluczowe właściwości rurociągów PEHD, gwarantujące bezpieczeństwo zastosowania w technice HDD i przyszłej eksploatacji dla trudnych mediów. Opisano metody weryfikacji jakości rur i dokumenty odniesienia. Wykonano analizę kryteriów doboru parametrów rury przewiertowej i odniesiono je do rzeczywistych wartości uzyskiwanych podczas realizacji projektów w technice HDD.

Data: Tuesday, 2 March 2021, 10:00 AM
Cena: BEZPŁATNY
Dołącz:

Tematyka webinarium:

W Europie istnieją setki tysięcy starzejących się rur wodociągowych i gazowych wymagających wymiany, ale jest to kosztowne, czasochłonne i uciążliwe. Niezwykle ważne jest, aby branże użyteczności publicznej wykorzystywały innowacje do rozwiązywania tych problemów.

Nowe techniki, takie jak bezwykopowa metoda do wymiany przyłączy wodociągowych i gazowych z zastosowaniem wyciągarki rur KPP Kobus i elektrycznej minikoparki JCB, pozwalają osiągnąć szybsze, bezpieczniejsze i tańsze wyniki. Kobus oferuje szybką i niedrogą technikę, która zmniejsza zakłócenia, usuwa starą wycofaną z eksploatacji rurę, minimalizuje ryzyko zniszczenia istniejącej infrastruktury podziemnej, jest bezpieczniejsza niż inne metody. A przede wszystkim wprowadza do użycia nową rurę PE w miejsce starej i zabezpiecza szczelność systemu na długie lata.

Z kolei elektryczna minikoparka JCB 19C-1E otwiera całkowicie nowe możliwości przy zachowaniu wydajności oraz parametrów pracy maszyn konwencjonalnych – praca wewnątrz budynków, pod ziemią, w godzinach nocnych czy też strefach zerowej emisji spalin to tylko kilka z wielu argumentów przemawiających za wykorzystaniem najnowszej „zielonej” technologii. Firma JCB od dawna kojarzona z innowacyjnymi, pionierskimi rozwiązaniami jako pierwsza prezentuje światu zeroemisyjną elektryczną minikoparkę JCB 19C-1E. Podczas prezentacji Bartosz Sołtyszewski z firmy Interhandler Sp. z o.o. nie tylko przybliży dostępną gamę produktową JCB, ale również postara się rozwiać mity oraz wątpliwości na temat elektromobilności.

Partnerami szkolenia są BLEJKAN S.A, Kobus Services Limited oraz „INTERHANDLER” Sp. z o.o. (dalej jako Partnerzy). Uczestnictwo w szkoleniu jednoznaczne jest z zaakceptowaniem polityk prywatności Partnerów (dostępnych na stronach https://www.blejkan.pl/ oraz http://marplast-grp.pl/pl/) i wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez nich danych osobowych w celu tak realizacji szkolenia, jak i przesyłania materiałów informacyjno-marketingowych. Powyższe tożsame jest z wyrażeniem zgody na wysyłanie przez Partnerów drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym materiałów o charakterze reklamowym, promocyjnym i handlowym, stanowiących m.in. formę marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne.

Prowadzący


MARIUSZ IWANEJKO

Blejkan S.A. 


BARTOSZ SOŁTYSZEWSKI

Interhandler Sp. z o.o. 


Data: Wednesday, 17 February 2021, 11:00 AM
Dołącz:

Tematyka webinarium:

 • Zapewnienie bezpieczeństwa realizacji inwestycji poprzez zastosowanie systemu monitorowania pracy konstrukcji
 • Zabezpieczenie interesów Inwestora i Wykonawcy poprzez monitorowanie drgań w sąsiedztwie budowy
 • Ocena stanu technicznego obiektów liniowych w trakcie ich eksploatacji w oparciu o pomiary światłowodowe
 • Kontrola i możliwość wczesnego ostrzegania o deformacji ściany szczelinowej poprzez automatyczny monitoring inklinometryczny

Prowadzący


TOMASZ HOWIACKI

SHM System          

Data: Tuesday, 16 February 2021, 11:00 AM
Dołącz:

Wzmacnianie podłoża może być zrealizowane nie tylko za pomocą bardzo popularnych w obecnych czasach, mniej lub bardziej sztywnych kolumn, ale również poprzez użycie różnego rodzaju technologii wibracyjnych, które pozwalają uzyskać bardziej podatne wzmocnienie. Za pomocą wibracji można dogęścić podłoże zbudowane z gruntu niespoistego wprowadzając specjalne wibratory wgłębne. W podłożu zbudowanym z gruntów spoistych lub uwarstwionych można wykonać kolumny żwirowe lub żwirowo-betonowe. Potrzebne są do tego specjalne maszyny oraz wibratory umożliwiające podawanie materiału od dołu. Różnego rodzaju wzmocnienia podłoża zaprezentowane zostaną na przykładach ich realizacji z Polski i ze świata.

Prowadzący


TADEUSZ BRZOZOWSKI

Keller Polska          


MARCIN STERNALSKI

Keller Polska          

Data: Tuesday, 15 December 2020, 10:00 AM
Cena: BEZPŁATNY
Dołącz:
W jaki sposób najlepiej zadbać o infrastrukturę podziemną? 

Infrastruktura podziemna to prawdziwe serce miasta, pozwalające mu na komfortowe funkcjonowanie. Tak, jak o serce, trzeba jednak o nią dbać – czyścić, przeprowadzać inspekcje i naprawiać. Nowoczesne bezwykopowe metody renowacji oraz coraz to nowsze i lepsze produkty wykorzystywane w ramach ich przeprowadzania pozwalają na zabezpieczanie różnego typu sieci na lata. Odnowie można poddawać też kanalizację grawitacyjną, nawet o dużych przekrojach.

Jakie metody renowacji wielkośrednicowych kolektorów polecają praktycy?

Co w programie?
 • wachlarz technologii, dzięki którym można odnowić kanalizację grawitacyjną o dużej średnicy przedstawi Mariusz Iwanejko z BLEJKAN S.A.;
 • temat projektowania renowacji kolektorów grawitacyjnych o dużych średnicach, a także doboru właściwej technologii renowacji podejmie Stanisław Szczekarewicz, GSG Industria sp. z o.o.
 • praktyczne aspekty renowacji wielkośrednicowych kolektorów grawitacyjnych, na przykładzie konkretnych realizacji (m.in. Warszawie i Krakowie) przybliży Kryspin Kobyliński z BLEJKAN S.A.;
 • na koniec głos zabierze ponownie Mariusz Iwanejko, który zaprezentuje innowacyjne moduły renowacyjne z GRP, chętnie wykorzystywane przez wykonawców do realizacji projektów renowacyjnych oraz przedstawi, jak się je produkuje.

Partnerami szkolenia są BLEJKAN S.A oraz MARPLAST Sp. z o. o. (dalej jako Partnerzy). Uczestnictwo w szkoleniu jednoznaczne jest z zaakceptowaniem polityk prywatności Partnerów (dostępnych na stronach https://www.blejkan.pl/ oraz http://marplast-grp.pl/pl/) i wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez nich danych osobowych w celu tak realizacji szkolenia, jak i przesyłania materiałów informacyjno-marketingowych. Powyższe tożsame jest z wyrażeniem zgody na wysyłanie przez Partnerów drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym materiałów o charakterze reklamowym, promocyjnym i handlowym, stanowiących m.in. formę marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne.


Prowadzący


MARIUSZ IWANEJKO

BLEJKAN S.A.          

Praktyk, od początku kariery zawodowej związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. Budował swoją karierę w takich firmach, jak Uponor Polska, INFRA sp. z o.o., Insituform Polska czy MD Renova sp. z o.o., której przez siedem lat był prezesem i współwłaścicielem. Od 2019 r. dyrektor marketingu BLEJKAN S.A. Członek Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR).KRYSPIN KOBYLIŃSKI

BLEJKAN S.A.          

Kierownik projektu w BLEJKAN S.A., związany z firmą już od 11 lat. Jego specjalność to renowacja kolektorów o dużych średnicach w technologii modułów GRP, chemii budowlanej oraz rur spiralnie zwijanych SPR. Obecnie zaangażowany w dwa projektach związane z bezwykopową renowacją kolektorów z wykorzystaniem modułów GRP w Warszawie i w Toruniu.STANISŁAW SZCZEKAREWICZ

GSG Industria sp. z o.o.          

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży renowacji bezwykopowych. Kierowana przez niego spółka GSG Industria, istniejąca od 2009 r., jest liderem na rynku polskim w zakresie wykonawstwa dokumentacji projektowych oraz przetargowych bezwykopowych renowacji sieci. Dzięki jego staraniom udało się zrealizować duże projekty przy zastosowaniu niszowych, ale doskonałych rozwiązań technicznych.

Data: Wednesday, 2 December 2020, 11:00 AM
Cena: BEZPŁATNY
Dołącz: ZOBACZ NAGRANIE
Długookresowy monitoring i analiza wsteczna zachowania się nasypu drogowego posadowionego na kolumnach z warstwą transmisyjną

W 2013 r. pod nasypem w pobliżu obiektu mostowego w ciągu drogi ekspresowej zainstalowano monitoring konstrukcji posadowienia nasypu. Dlaczego?

Głównym celem poznawczym monitoringu była obserwacja zaprojektowanego i wykonanego przez Keller Polska sposobu posadowienia nasypu drogowego w postaci kolumn przemieszczeniowych CSC® (Controlled Stiffness Columns) z warstwą transmisyjną i siatką stalową.

W ramach systemu monitoringu zaprojektowano:

 • pomiary osiadania nasypu,
 • odkształceń,
 • przemieszczeń siatki stalowej,
 • nacisków pionowych na kolumny i grunt,
 • sił w kolumnach,
 • przemieszczeń poziomych skrajnych kolumn i gruntu pomiędzy kolumnami na krawędzi nasypu.

Monitoring prowadzono ciągle przez ponad cztery lata – mimo występujących problemów, związanych m.in. z utrzymaniem sprawności systemu pomiarowego.

Podczas webinaru, oprócz szczegółowych wyników monitoringu, eksperci z Keller Polska przedstawią wsteczną analizę MES zachowania się konstrukcji posadowienia nasypu, w oparciu o dane uzyskane z długookresowego pomiaru. To narzędzie pozwala na weryfikację doboru odpowiednich modeli konstytutywnych i metodyki obliczeń konstrukcji tego typu.

Zapoznaj się ze skutecznymi i potrzebnymi narzędziami, pomagającymi ocenić jakość i trwałość posadowienia, naucz się projektować konstrukcje tego typu – ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY WEBINAR z KELLER POLSKA.Prowadzący              

Tadeusz Brzozowski

Keller Polska          

Grzegorz Sołtys

Keller Polska          

Data: Tuesday, 29 September 2020, 11:00 AM
Dołącz:

Jet grouting (Soilcrete®) jest sprawdzoną, efektywną metodą, pozwalającą m.in. na odpowiednią kontrolę wód gruntowych lub wykopów w niestabilnym podłożu czy podchwycenie fundamentów. Podczas webinaru ekspert wskaże zarówno szerokie możliwości tej technologii, jak i pewne jej ograniczenia (które przy podjęciu odpowiednich działań nie stanowią przeszkody dla realizacji zadań). 

Podczas spotkania poruszone zostaną również zalecenia dla procesu budowlanego w kontekście kontroli jakości przygotowania budowy. Ekspert omówi też przykłady realizacji i zastosowania.

Data: Thursday, 3 September 2020, 11:00 AM
Dołącz:
Hydrotechnika stawia przed wykonawcami coraz większe wyzwania – niektóre z projektów wymagają „tylko” dobrania i wdrożenia odpowiedniej technologii, inne wiążą się z opracowaniem „szytych na miarę” rozwiązań. Z pewnością każdy z nich jest unikatowy.

Prowadzący opowiedzą o wyjątkowych projektach, zastosowanych rozwiązaniach w zakresie projektowania i wykonawstwa konstrukcji morskich oraz wzmacniania podłoża budowli portowych.

W ramach webinarium poruszone zostaną dwa tematy:

 • Wyzwania geotechniczne w projektowaniu i wykonawstwie konstrukcji morskich – dr inż. Rafał Buca, Dyrektor Techniczny Keller Polska

W trakcie wystąpienia zaprezentowane będą realizacje firmy w ramach przebudowy polskich portów w aspekcie projektowania geotechnicznego i trudności z tym związanych.

 • Wzmocnienie podłoża budowli portowych – dr inż. Tadeusz Brzozowski, Starszy Specjalista w Biurze Technicznym Keller Polska

Prezentacja ma na celu przedstawienie projektów w zakresie wzmocnienia podłoża pod place i budowle portowe, badań wykonanych na poletkach badawczych w ramach realizowanych zadań oraz rozwiązań technicznych wybranych posadowień.


Prowadzący

DR INŻ.

TADEUSZ BRZOZOWSKI

Keller Polska sp. z o.o.

DR INŻ.

RAFAŁ BUCA

Dyrektor Techniczny Keller Polska

Data: Thursday, 18 June 2020, 11:00 AM
Cena: BEZPŁATNY